LowCarb Čokoláda mléčná 52%

950 / Kg
Dostupnost: Skladem (6.2 Kg)
Kód: 1000000001310
+

Rádi mlsáte mléčnou čokoládu, ale máte při tom výčitky? Tak teď můžete mlsat o sto šest! Připravili jsme pro vás low carb čokoládu s kvalitním sušeným mlékem, díky kterému je dokonale smetanově jemná. Do čokolády jsou pro její další zjemnění zamlety mandle a kešu ořechy, které v kombinaci s mlékem krásně vyniknou. Čokoláda je oslazena přírodním sladidlem zvaným erythritol. Čokoláda je vyrobena ze vzácné odrůdy kakaových bobů Criollo z Peru, která se vyznačuje svojí ovocností s minimem hořkých tónů.

SLOŽENÍ:
kakaové boby, sušené plnotučné mléko, kakaové máslo, sladidlo erythritol (13 %), kešu ořechy, mandle. Obsah kakaové sušiny nejméně: 52 %.

KAKAOVÉ BOBY:
odrůda Criollo, země původu Peru

INFORMACE PRO ALERGIKY:
Obsahuje alergeny: mléko, ořechy (kešu a mandle).
Může obsahovat stopy ostatních skořápkových plodů.


DOPORUČENÍ:
Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky.

SKLADOVÁNÍ:
Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem.

Výživové údaje (100 g):
Energie2010 kJ / 485 kcal
Tuky43,5 g
z toho nasycené mastné kyseliny 24,2 g
Sacharidy25,4 g
z toho cukerné alkoholy13,0 g
z toho cukry10,9 g
Vláknina14,4 g
Bílkoviny15,8 g
Sůl0,1 g

 

Mléčná čokoláda bez cukru - jak chutná?

Do této low carb čokolády jsme se zamilovali. Když jsme ji nedočkavě ochutnávali už v průběhu mletí první várky, tak jsme propukli v nadšení. Shodli jsme se, že ani nelze poznat, že do ní nebyl přidán cukr

Její jemnost nadchne i vás. Budete však příjemně překvapeni i její intenzivní kakaovostí. Jedná se totiž o vysokoprocentní mléčnou čokoládu, která obsahuje 52 % kakaových složek. Zapomeňte na chuť komerčně prodávaných mléčných čokolád, které jsou doslova mazlavé a díky obrovskému množství rafinovaného cukru vám z nich trnou zuby. U naší low carb mléčné čokolády hrají prim zdravé a hodnotné suroviny, které vytvářejí nezapomenutelný chuťový zážitek.

Stejně jako u většiny našich čokolád jsme i pro tuto využili vzácnou odrůdu kakaových bobů Criollo, která pochází z Peru. Tyto boby v sobě nemají tolik hořkosti jako ty běžně masově zpracovávané. Rafinovanost chuti našich čokolád bez cukru podporujeme i tím, že do nich zamlíváme mandle a kešu ořechy. A u mléčné vděčíme tomuto postupu za skutečně luxusní zážitek. Sušené plnotučné mléko totiž čokoládě přináší neodolatelnou jemnost, ale dává též vyniknout příjemné chuti zamletých oříšků. A jelikož nám na jemnosti naší mléčné čokolády opravdu záleží, přidali jsme do ní i pořádnou porci kvalitního kakaového másla.

Pro low carb čokolády používáme to nejlepší sladidlo, které je v současné době dostupné. Jedná se o přírodní sladidlo erythritol. Ač název zní relativně chemicky, tak se ho nelekejte. Jde o sladidlo, které se nevyznačuje výraznými projímavými účinky, jak tomu bývá u většiny sladidel, které se do levných komerčně prodávaných čokolád bez cukru přidávají.

Nízký obsah cukrů

Jelikož si tuto čokoládu budete kupovat zejména proto, že se snažíte omezit konzumaci cukrů, tak je vhodné podívat se blíže na její nutriční hodnoty. Důležitou informací je, že sušené mléko přirozeně cukry obsahuje. Přesněji se jedná o mléčný cukr, který možná znáte lépe jako laktózu. Pro mléčnou čokoládu využíváme velmi kvalitní sušené mléko s 26 % tuku. A nutno říci, že obsahuje něco málo přes 40 g cukrů (laktózy) na 100 g. Mléko je však jen jednou ze složek naší mléčné low carb čokolády. Po započítání všech složek naše mléčná low carb čokoláda obsahuje jen 11,4 g cukrů na 100 g. To ve výsledku znamená, že si můžete dopřát požitek z mléčné čokolády se stejným efektem, jako kdybyste si dali běžnou 90% hořkou čokoládu. U 90% tmavé čokolády totiž musí být 10 % cukry (zbytek jsou kakaové složky). A takový výsledek je z nutričního hlediska na mléčnou čokoládu opravdu velmi dobrý!

I navzdory přítomnosti cukru v mléku je tato čokoláda vhodná i pro diabetiky. Je ji však potřeba konzumovat s mírou. Naše 60 g tabulky mají 8 větších čtverečků. Jeden čtvereček tedy obsahuje 0,855 g cukrů (většinově laktózu), což je velmi pěkné číslo, takže si pár čtverečků denně můžete bez výčitek dopřát.