O nás

Jsme nezisková organizace Laudato si, z.s.

Vidíme smysl v sebemenších krocích vedoucích k ochraně přírody a razíme heslo, že každý by měl začít u sebe. 

Snažíme se nevytvářet odpad, a když se to nedaří, tak jej řádně vytřídíme. Vybíráme si, co budeme konzumovat a zohledňujeme dopady našeho jídla na životní prostředí. Nekonzumujeme palmový olej a dáváme přednost lokálním potravinám, některé dokonce sami chováme a pěstujeme. Nepropadáme panice, když nevlastníme boty, šaty, spotřebiče, auta podle nejnovějších trendů. Staré věci se snažíme užít do maxima a dáváme šanci produktům z druhé ruky. Nové věci kupujeme rovněž s ohledem k jejich dopadu na životní prostředí, vybíráme kvalitu, která vydrží co nejdéle. Zajímáme se o ekologičtější provoz domácnosti a vrtají nám v hlavě i elektroauta. 

Smysl našeho úsilí

v jednoduchosti

Podpora a záchrana

nejvíce ohrožených ekosystémů naší planety, především pak deštných pralesů a korálových útesů.

Šíření povědomí

o ekologických problémech a krocích k jejich nápravě

Chceme motivovat

lidi k ohleduplnějšímu přístupu k přírodě

Co se podařilo?

V roce 2017 jsme založili organizaci Laudato Si inspirovanou ekologickou Encyklikou Papeže Františka. Vytvořili jsme informativní, inspirující a motivující web pro ty, kteří jsou odhodláni v ochraně přírody začít u sebe.

Vytvořili jsme mobilní aplikaci Palm Oil Scanner, která odhalí palmový tuk v každé potravině. Aplikace je zcela zdarma; dostupná ke stažení pro jak pro Android, tak pro iOS 

Na podzim roku 2018 jsme převzali bezobalový obchod ve Frýdku-Místků, který se snažíme zvelebovat, rozšiřovat a zlepšovat k vaší spokojenosti až dodnes :).

Chcete o nás vědět více?