Wild & Coco BIO Black tahini 125 g

119 / Ks
Dostupnost: Na dotaz
Kód: 8594185395508
+

Wild & Coco BIO Black tahini

Černé a všeobjímající jak noc. Tahini z černého sezamu dokáže svou autentickou a zemitou chutí zamotat hlavu kdekomu a jakmile jednou navštíví vaši kuchyň, nebudete jej chtít propustit. Stačí pár lžic a promění slané i sladké pokrmy k lepšímu, dodá jim šmrnc a zvýší jejich výživovou hodnotu. Černý sezam navíc představuje absolutní výživu pro mikrobiom, pomáhá zpravidelnit trávení a regulovat hladinu cukru v krvi a díky významnému obsahu železa přispívá k normální funkci imunitního systému.

Vyzkoušejte si černé tahini připravit coby zálivku na salát, vmíchejte jej do dušené zeleniny nebo snídaňové kaše a neváhejte v něm namarinovat náš tempeh. Tahini hravě povýší také chuť raw dezertů, lívanečků nebo zmrzliny.

Černý sezam je výchozím bodem tradičního bílého. Jak to myslíme? Bílý sezam je totiž na začátku také černý, dokud se z něj neodstraní vnější slupka, která je černá a křupavá. Černá sezamová semínka jsou kulinářským základem již více než 5 000 let a vynikají jemně oříškovou a zemitou chutí, která skvěle doplní slané i sladké pokrmy. Černý sezam má o něco lepší výživové hodnoty než bílý a vyšší hodnoty minerálních látek (Mn, Zn, Ca, Fe), které podporují imunitu, pomáhají snižovat záněty a eliminovat volné radikály ve vašem těle.

Černá sezamová semínka jsou plná rozpustné i nerozpustné vlákniny, která pomáhá zpravidelnit trávení a řešit zažívací potíže. Obsažená vláknina navíc vyživuje zdravé střevní bakterie střevního mikrobiomu. A když je zdravý mikrobiom, je zdravé celé tělo. Vedle už vyjmenovaných vlastností má schopnost přispívat ke zdraví srdce díky vysoké koncentraci mono a polynenasycených tuků, které pozitivně ovlivňují hladinu cholesterolu v krvi. Díky obsahu vlákniny, bílkovin a fytonutrientů lignanů černý sezam navíc pomáhá s regulací hladiny cukru v krvi a umožňuje její pozvolnější nárůst.

Složení: černý sezam*, panenský sezamový olej*. *V bio kvalitě.
Může obsahovat stopy jiných skořápkových plodů.