Tygří ořechy

360 / Kg
Dostupnost: Skladem (2.076 Kg)
Kód: 1000000011395
+

Zboží s uplynulou lhůtou minimální trvanlivosti. Původní cena 420 Kč/kg

DMT: 4/2022

Vypadají jako ořechy, chutnají jako ořechy, ale ořechy to nejsou. Jsou to hlízy rostliny, kterou dost možná máte doma. A chutnají tak dobře, že možná svou kytku vysypete z květináče.

Šáchor jedlý je vlastně docela obyčejná květina. Kočky milují její listy a kapři jeho hlízy, kterým se často říká chufa (čufa), gomi, zemní mandle nebo tygří ořechy.

Prosazují se i v našem jídelníčku. Jde o prastarou kulturní rostlinu, která byla pěstována již ve starověkém Egyptě. A už tehdy lidé věděli, že její hlízy fantasticky chutnají syrové, ale i tepelně opracované.

Dnes navíc máme data o tom, že tyto tzv. tygří ořechy jsou plné dobře stravitelných bílkovin, vápníku, hořčíku, železa, mědi, zinku, manganu i fosforu. Obsahují asi 20 % oleje a 40 % dobře stravitelných sacharidů. O důvod víc zařadit je do jídelníčku. Nejen toho zvířecího.

Výhodou tygřích ořechů je, že neobsahují žádný ze čtrnácti základních alergenů. Je tak vhodný jak pro osoby trpící alergií na ořechy, celiaky, ale i vegany. Alergici si tak konečně mohou v klidu vychutnat „ořechový“ krém nebo samotné tygří ořechy bez obav z alergické reakce.

-

Země původu:

Alergeny: -