BIO Psyllium husk

650 / Kg
Dostupnost: Skladem (2.328 Kg)
Dodavatel: COVITAR s.r.o.
Kód: 1000000007966
+

Bio Psyllium husk

Psyllium je vláknina, která se získává ze slupek semen jitrocele indického. Tyto slupky mají mimořádnou schopnost čistit trávící systém. Má schopnost nabobtnat a zvětšit svůj objem až čtyřiceti násobně, takže již velmi malé množství zaplní žaludek a vyvolá pocit sytosti. “Gelová hmota“, která vzniká tím, že psyllium pohlcuje nadbytečné tekutiny, spolehlivě odstraní škodlivé zplodiny, které se vyskytují v žaludku a ve střevech při zpracování potravin. Vláknina psyllium je velmi šetrná a nedráždí stěny žaludku a střev, takže se doporučuje lidem, kteří z důvodu citlivosti trávicího systému nemohou užívat vlákniny z otrub, celozrnných obilovin, nebo sušeného ovoce. Látky, které vznikají spojením tekutin z trávicího traktu a psyllia mají podobný efekt jako lněné semeno a mohou navíc působit regeneračně na celý trávící systém. Psyllium neobsahuje lepek, navíc není návykové, takže je vhodné k dlouhodobému užívání místo běžných projímadel, které mají vedlejší účinky.

Dávkování: 1 až 2 čajové lžičky vlákniny se rozmíchají ve vlažné vodě, či jiné tekutině a nechají se 5 minut bobtnat. Konzumuje se ráno, nebo večer před jídlem. Psyllium je možné přidat také do jogurtů, ovocných koktejlů, nebo na pečivo. Maximální denní dávka je 5 gramů. Psyllium používejte vždy s dostatkem vody, protože bez ní může paradoxně způsobit nadýmání nebo zácpu! V případě průjmů pomáhají 1 až 3 čajové lžičky psyllia k zahuštění a zvětšení střevního obsahu. Ujistěte se, že s vlákninou pijete i dostatečné množství tekutin!

Nutriční hodnoty na 100 g
Energie 195 kJ / 46 kcal; tuky 0.8 g, z toho nasycené mastné kyseliny 0 g; sacharidy 7.8 g, z toho cukry 1.14 g; bílkoviny 2.8 g; sůl 0.9 g; vláknina: 84.1 g.

Země původu: Indie.